Dodaj ogłoszenie:

trochę blisko ta obwodowa

Re: trochę blisko ta obwodowa

Składałem ankietę w zeszłym tygodniu w siedzibie GDDKiA na Subisława i zbyt wielu nazwisk na liście nie widziałem. Może to była kolejna lista. Trzeba się sprężać bo czas ucieka.

piotr
useravatar
Offline
23 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Ruszyła akcja informacyjna zachęcająca mieszkańców Banina do osobistego wypełniania ankiet w UG i oddania swojego głosu przeciw przesunięciu OMT w stronę Banina.
Lakoniczne informacje w mediach jak i na zebraniu w Miszewie o korekcie OMT w stronę Banina i jego minimalnego wpływu na mieszkańców nijak się ma do wizji lokalnej jaką wraz z mieszkańcami przeprowadziliśmy w sobotę i niedzielę w rejonie 5 km odcinka planowanej inwestycji.
I tak bezpośrednie oddziaływanie OMT przy wariancie niebieskim (bliżej Banina), niosące stałe niedogodności, dyskomfort, spadek cen nieruchomości, zagrożenie dla zdrowia obejmą ulice:
    Osiedle Dąbrowa
    ul. Źródlana
    ul. Łąkowa
    ul. Sadowa
    ul. Ogrodowa
    ul. Wiśniowa
    ul. Bursztynowa
    ul. Sezamkowa
    ul. Koralowa
    ul. Krzemowa
    ul. Rubinowa
    ul. Saturna
    ul. Koziorożca
    ul. Raka
    ul. Tuchomska
    ul. Wodnika
    ul. Nad Stawem
    ul. Gwiezdna
    ul. Letnia
    ul. Radosna
    ul. Polna
    ul. Tęczowa
    ul. Miła
    ul. Słoneczna
    ul. Szczęśliwa
    ul. Makowa
    ul. Chabrowa
    ul. Pszenna
    ul. Lotnicza
    ul. Kubusia Puchatka
    Osiedla przy ul. Rolniczej
    Osiedla przy ul. Jasia i Małgosi
Jak widać inwestycja obejmuje swoim oddziaływaniem wiele nieruchomości na ponad 30 ulicach Banina co daje nam liczbę ponad 300 domów i około 500 działek . W trakcie rozdawania ulotek informacyjnych, wielu mieszkańców było niezorientowanych odnośnie: przesunięcia wariantu czerwonego bliżej Banina, i że droga ma być w standardzie autostrady czyli po 2 pasy z poboczami w każdą ze stron ruchu. W dniu dzisiejszym dostałem informację, że w sekretariacie GDDKiA zabrakło ankiet, po godzinie ankiety
się znalazły i znowu można było je pobrać. W UG w Żukowie złożono do tej pory ok 120 szt. ankiet. Jest to ilość zbyt mała aby mogła zadecydować o korzystnym przebiegu OMT dla Banina. Mamy okazję aby porozmawiać z sąsiadami na ten temat, spytajmy się czy byli złożyć ankietę? Możemy zaczepić znajomych w sklepie, na parkingu u fryzjera w autobusie starajmy się rozpropagować tą informację w każdy dostępny sposób.
Jest możliwość oddania swojego głosu w sprawie niespodziewanego przybliżenia OMT w stronę Banina wykorzystajmy to.
Tak aby nasze dzieci nie mogły nam zarzucić, że nic w tej sprawie nie zrobiliśmy. Jak donosi GDDKiA w Gdańsku inwestycja ma być ukończona w roku 2018.

Protestujemy przeciw działaniom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku ws
Obwodnicy Metropolitalnej a w szczególności przeciw:
1. Nie rzetelnym informacjom ws OMT zamieszczanym na stronie internetowej www.metropolitalna.pl lub ich braku
(inaczej, rzetelnie informowana jest opinia publiczna ws. drogi S6 na str. www.lebork-chwaszczyno-s6.dhv.pl)
  a) Brak protokołu – raportu z wyników ankiety jednokrotnego wyboru przeprowadzonej w sierpniu 2011r. na terenie gminy Żukowo.
  b) Brak Studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowe – STEŚ (wykonane w styczniu 2012r a zweryfikowane w kwietniu 2012r.) lub raportu STEŚ z rzetelną informacją     na temat wyników uzyskanych przez poszczególne warianty np. IA i VI od węzła Miszewo do węzła Glincz.
  c) Brak Raportu Oddziaływania na Środowisko (prawdopodobnie jest już zweryfikowany)
  d) Brak protokołów z posiedzeń Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych GDDKiA Oddział w Gdańsku Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Centrali GDDKiA w Warszawie. raportu z wyników ankiety
2. Nie zawarciu wariantu V lub VI (po zachodniej stronie Żukowa) w ankiecie jednokrotnego wyboru przeprowadzonej w dniu 24 lutego 2013 r. w gminie Żukowo (sołectwa Miszewo, Banino i Pępowo). Warianty te zostały również wprowadzone do STEŚ zgodnie z rekomendacją Departamentu Przygotowania Inwestycji Centrali GDDKiA,
a ostateczna decyzja co do zatwierdzenia konkretnego wariantu w Centrali GDDKiA w Warszawie nie została podjęta.
3. Czy forsowanie wariantu „Niebieskiego”, na zlecenie 2 firm z Miszewa, w świetle dotychczasowych działań przeprowadzonych przez Gdański oddział GDDKiA  (konsultacji społecznych i ankiety z 2011 roku.) jest prawnie dozwolona?

Nie znam się na procedurach prawnych obowiązujących przy tak złożonych inwestycjach, ale mam nadzieję, że oprócz mieszkańców naszej wsi, czytają to inne osoby, które z urzędu mają obowiązek sprawdzić czy działania prowadzone są z należytą dokładnością i z zachowaniem wszystkich procedur.

Paweł Koreń
useravatar
Offline
7 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Bardazo sie cieszę , że ( choć dość późno ) widać jakąś inicjatywe i sensowne uwagi. Niestety Panie Pawle,pisze Pan ( ja zresztą też ) do osób już przekonanych. Mieszkańcy Banina, którzy chcą temat poznac albo nie wiedzą dokładnie o co chodzi,  zapewne tak głęboko na forum nie dotrą i poprzestaną na przeczytaniu informacji, która od 3 tyg. epatuje z głównej strony jako najważniejszy news " Banino Nie Zagrożone przebiegniem Obwodnicy Metrtopolitarnej Zbędne Zamieszanie Medialne " - w dalszym ciągu nie wiem czemu to ma słuzyć i dlaczego teksu tego nie usunięto,  winien tam być tekst o zgoła przeciwstawnym znaczeniu . Niestety jest faktem, że im bliżej centrum
( dla mnie " city " to rejon pętli autobusowej ) to ludziska mają coraz bardziej mgliste wyobrażenie o co tu chodzi i jeszcze mniejsza ochotę by jechać do Żukowa głosować. Znamiennym przykładem może być 2 - krotny pobyt żony w naszej banińskiej przychodni, gdzie obecne tam mamuski obwodnicę kojarzą wyłącznie z obwodnicą trójmiasta a  o projekcie budowy OM nawet nie słyszały.. Nie wiem dlaczego ale mieszkajacy w moim rejonie  " starzy " mieszkańcy,  mają do tej drogi stosunek obojetny - zapewne chodzi o rachunek ekonomiczny. Ulotki dotorły w 2 wersjach - dzieki.

JollyRoger
Banino
useravatar
Offline
30 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Witam,
Czy wiadomo dlaczego Sołtys ani administrator strony nie reaguja w sprawie zdjecia tego tekstu ze strony glownej? Jestem dopiero przyszlym mieszkancem Banina, ale brak zdecydowanych reakcji ze strony Soltysa jest dla mnie calkowicie niezrozumialy. Czy ktos z Was rozmawial moze z nim/nia na ten temat? Dodatkowo szkoda, ze nie udało się przekonać decydentow by ankiety można było składać u Sołtysa. Odzew byłby na pewno większy. Jak widać duża frekwencja jest komus nie na reke.

wierus
useravatar
Offline
2 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Troche słabo z tą frekfencją ...............wczoraj UG Żukowo  około 1400 miałem nr 233  sad

Jockey
useravatar
Offline
1 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Dla osób zainteresowanych!!!!
1.Termin składania ankiet zostanie przedłużony o 14dni. (czekamy na oficjalną informację)
2. Ponadto szykuje się małe zamieszanie z ankietami - którymi dowiecie się później.
3. zredukowana zostanie również ilość miejsc w których będzie można składać ankiety do 1!!!
4. Najprawdopodobniej będzie spotkanie w BANINIE na którym będzie można złożyć ankietę!! Może da radę zorganizować 2 takie spotkania czas pokaże!!
Więcej info później!!!

wkozaz
useravatar
Offline
27 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Byłem dzisiaj w UG Żukowo o 14:40 wraz z sąsiadami których zabrałem autem. Chcieliśmy złożyć ankiety .Niestety odmówiono nam ich przyjęcia gdyż cyt: od piętnastu minut nie przyjmujemy ankiet czynimy to  na życzenie GDDKiA ,których przedstawiciele są w tej chwili u Burmistrza z zarzutami o nie rzetelne przyjmowanie ankiet prze UG Żukowo.Ankiety według informatora  UG Żukowo pok. nr 3 można będzie jedynie składać w GDDKiA -jedna osoba jedna ankieta czyli za współmałżonka, brata ,siostre nie będzie można składać ankiet (wraz z D.O.).  Zapomniałem spytać czy składanie ankiet będzie możliwe w GDDKiA w Gdańsku czy już w Warszawie (dla ułatwienia wychodząc na przeciw oczywiście ).

konkret
useravatar
Offline
31 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Komunikakt w związku z ankietami dotyczącymi wariantów Obwodnicy Metropolitalnej w okolicy Miszewa

W związku z wątpliwościami dotyczącymi badania ankietowego dotyczącego ankiet składanych do urny znajdującej się w Urzędzie Gminy Żukowo, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że unieważnia wszystkie ankiety zdeponowane w tym miejscu. Jednocześnie informujemy, iż od tej pory swoje głosy w badaniu ankietowym będzie można oddawać tylko w siedzibie GDDKiA Oddział Gdańsk w przedłużonym terminie do 20 lutego 2013 roku. Do wszystkich osób, które poprawnie oddały swój głos do urny w Żukowie zostanie wystosowane pismo informujące o jego anulowaniu i możliwości ponownego wyrażenia swojej opinii poprzez wypełnienie ankiety i zdeponowanie jej w urnie znajdującej się w siedzibie GDDKiA. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw wszystkim uprawnionym do głosowania, a zwłaszcza osobom które już zagłosowały a ich ankiety zostały odrzucone, informujemy że zostają wyznaczone dodatkowe dni, w których ankiety będzie można składać poza godzinami otwarcia urzędu (tj. 7:30 a 15:30) :

- 07.02.2013r. (czwartek) do godziny 20:00

- 12.02.2013r. (wtorek) do godziny 20:00

- 15.02.2013r. (piątek)do godziny 20:00

- 20.02.2013r. (środa) do godziny 20:00.

Źródło GDDKiA Gdańsk
Rada Sołecka jest w trakcie załątwiania formalności związanych z możliwością składania ankiet w Baninie. Więcej informacji już wkrótce.

Sołtys Banino
useravatar
Offline
40 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Uf a już myślałem że do Warszawy musiał będe jechać aby złożyć ankiete. Czy mi sie wydaje czy Sołtysowstwo po pierwszych niefortunnych podejściach do sprawy zaczeło funcjonować na miare oczekiwań społeczności Banińskiej  smile

konkret
useravatar
Offline
31 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: trochę blisko ta obwodowa

Tyle tutaj " medrkowalem " a teraz powiem szczerze  - zatkało mnie. Ale spróbuje . GDDKiA i zapewne kilku " zaprzyjaźninych"  samorządowców  z gminy, do spółki z firmami i ich koneksjami spanikowali. Posuneli sie do kroku niebywałego !!! Anulowali bez podania przyczyny głosowanie i ogłosili zasady dalszego głosowania, którego wynik moze być tylko jeden - zgodny z ich oczekiwaniami.  Teraz tylko spotkanie w Baninie i nazdwyczajna akcja informacyjna moze przynieśc jakikolwiek efekt. I tu właśnie oczekuje wsparcia Pani sołtys i Rady - może uda sie ujawnić kulisy tego przekretu i go upublicznić oraz znaleźć kilku przyjacół Banina, którzy nie chcą tej afery firmowac, bo że sie do nich do gówienko przyklei - to pewne. Może uda sie sprządzić oficjalny protest i go upublicznić, żądajac jednocześnie ustosunkowania sie gminy i GDDKiA do omawianych na forum zarzutów. Czy mozna zażądać od GDDKiA regulaminu konsultacji , czy tez wygląda to tak, że jeden z drugim 30-sto latek decyduje wg. własnego uznania o naszym zyciu? Termin do 20 lutego jest abstrakcyjny !!!! Miejsce składania ankiet wyznaczone tak, że właściwie mogli juz dzisiaj ogłosić wynik !!!  System składania ankiet jest patologiczy!!!! Spisanie z dow. os. danych juz na wstepie sugeruje jaki będzie wynik głosowania. Banino - wariant czerwony ( przepraszam jest jeszcze Bychowski i nasi radni, którzy zapewne głosowali na niebieski - czy tez w tym przekręcie palce maczają ? )  Czy jestesmy w stanie sie jeszcze zmobilizować  ? Spróbujmy, choc nie wiem czy lepiej drogi na lotnisko nie zablokować !!! Przeciez głosowanie zawsze można anulować !!! P.S. Admin jak zwykle ostatnio - albo pisze nieprawde albo słabo zorientowany i znów w błąd wprowadza (  patrz główna strona i dwa najnowsze tam teksty ).

JollyRoger
Banino
useravatar
Offline
30 Posty
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Informacje forum

Statystyki:
 
Ilość wątków:
6743
Ilość sond:
0
Ilość postów:
1286
Forum jest nieaktywne:
Użytkownicy:
 
Zarejestrowani:
12552
Najnowszy:
ebedubilu
Zalogowani:
0
Goście:
173

Aktualnie zalogowani: 
Nikt nie jest zalogowany.

Legenda Forum:

 Wątek
 Nowy
 Zamknięty
 Przyklejony
 Aktywny
 Nowy/Aktywny
 Nowy/Zamknięty
 Nowy przyklejony
 Zamknięty/Aktywny
 Aktywny/Przyklejony
 Przyklejony / Zamknięty
 Przyklejony/Aktywny/Zamknięty
Sprzedaż Domy w Baninie, Bojanie, Gdańsku