Co z Wariantami Drogi Ekspresowej S7 Obwodnicy Metropolitalnej

Rekomendowany przez biuro projektowe wariant drogi ekspresowej S7 Obwodnicy Metropolitalnej

Więcej…

Wojewoda Ryszard Stachurski decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla Kolei Metropolitalnej w dniu dzisiejszym miał wydać zgodę na budowę PKM.  PKP PLK na czas nie zelektryfikuje linii z w stronę Gdyni, na tory PKM z częstotliwością co 15 minut wyjadą spalinowe szynobusy. Koszty wykupu gruntów wymusił oszczędności w projekcie i zmiany planów jakie przedstawiano na spotkaniach w ubiegłym roku. Gdzie inwestycja miała być realizowana w dwu etapach.

Pierwszy etap zakładał powstanie jednego toru wraz z tymczasowym peronem przy terminalu portu lotniczego, na odcinku od portu lotniczego w do połączenia z linią relacji Gdynia-Kościerzyna, jeszcze przed Mistrzostwami Europy . Drugim etapem  miała być budowa dwutorowej linii w pełni zelektryfikowanej z Wrzeszcza przez Strzyżę, Niedźwiednik, Brętowo oraz Kiełpino do Osowy.

Decyzja lokalizacyjna przekreśliła budowę pierwszego etapu inwestycji dotyczącego i mającego być dobrodziejstwem jak to nam przedstawiali przedstawiciele PKM , Urzędu Marszałkowskiego oraz Miasta Gdańsk . Przecież to "głównie dla mieszkańców Kaszub ta inwestycja " jak nieugięcie powtarzali na sierpniowym spotkaniu w UG Żukowo Wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski i Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski.

PKM twierdzi że nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla budowy tymczasowego przystanku przy porcie lotniczym. Kolejne zmiany (oszczędności) to wyeliminowane ewentualny brak elektryfikacji linii, w dostępie drogowym m.in. do stacji Banino.

CDN??????????

Zapraszamy wszystkich na doroczną imprezę karnawałową organizowaną przez Radę Rodziców.

Więcej…

?PODARUJ KSIĄŻKĘ DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI?

Więcej…

Ekonomiczny Lecz Odlotowy Bal Sylwestrowy

Zapraszamy w imieniu Rady Sołeckiej na Integracyjny Bal Sylwestrowy w sali Św Floriana do OSP Banino!!!

Więcej…

Sprzedaż Domy w Baninie, Bojanie, Gdańsku